Przeskocz do treści

Rekolekcje umocnienia wiary: mają być czasem refleksji nad osobistą drogą wiary, nad tym wszystkim co wyzwala na drodze wiary Bożą moc. Będzie to także czas rozważania tych spraw, postaw,zachowań, które nie pozwalają lub hamują człowieka przed wejściem w pełną mocy relację z Bogiem. Celem rekolekcji jest poprowadzenie uczestników do życia pełnego mocy, radości i Ducha Św. Będzie to także czas modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

W nocy z piątku na sobotę (23-24 marca 2018) w całej Polsce i niektórych państwach na całym świecie odbyła się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której ideą jest spotkanie z Panem poprzez rozważania i medytacje Drogi Krzyżowej w trakcie samotnej, pieszej podróży w ciszy i nocy przez trudną o min. długości 40 km trasę.

Jedna z wielu tras prowadziła z parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Góry do naszego Sanktuarium. Jej długość wynosi 42 km i prowadzi głównie lasami Nadleśnictwa Przytok. Na trasę zarejestrowało się – także w dniu EDK – ponad 150 osób. Z informacji wiemy, że jedna, kontuzjowana osoba musiała przerwać marsz o godzinie 4:30 w Mińsku. Pozostali uczestnicy dotarli do celu docierając do Sanktuarium w różnych odstępach czasowych, pierwsza osoba na miejscu była już kilka minut po godzinie 5 rano.

Czytaj dalej... "Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018"

„…Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony…”

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele na stojąco lub siedząco wraz z innymi wiernymi lub w samotności. Każdy sposób jest inny, każdy sposób jest dobry. Ekstremalna Droga Krzyżowa to jeden ze sposobów przeżywania i rozważania Drogi Krzyżowej.

Zapraszamy na nocny marsz przez ponad 40 km z parafii Bożego Miłosierdzia w Zielonej Górze do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Rejestracja oraz szczegóły TUTAJ

Bieżące informacje i dyskusje na facebook EDK.zielonagora