Jutrzenka

”Jutrzenka”, jako gazetka parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu swoją działalność rozpoczęła w 2002 roku. Pracę nad nią podjął ówczesny wikariusz parafii ks. Adam Firak. Początkowo gazetka była wydawana tylko okazjonalnie i w nie dużym nakładzie - z okazji większych świąt, liczyła niewiele stron. Po dwuletniej działalności, w październiku 2005 “Jutrzenka” przekształciła się w miesięcznik. Było to już za posługi kolejnego wikarego ks. Jacka Piotrowskiego, który napędza tak sprawne działanie gazetki, mobilizując skład całej redakcji jako redaktor naczelny “Jutrzenki”. W październiku 2007 “Jutrzenka” została zarejestrowana w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i nadano jej numer ISSN 1898-1356. Był to wielki zaszczyt nie tylko dla redaktorów gazetki, ale myślę, że również dla całej wspólnoty. Artykuły zamieszczane w gazetce dotyczą spraw parafii, bieżących wydarzeń, uroczystości i ogłoszeń. Redaktorem może być każdy czytelnik, który ma coś ciekawego do przekazania innym i chce się włączyć w tworzenie gazetki. Wewnątrz umieszczane są często także różne dodatki, np. parafialne kalendarzyki, długopisy, sianko na stół wigilijny itp. Dla najmłodszych też się coś znajdzie - dzieci mają bowiem swój własny kącik w “Jutrzence” - konkursy z nagrodami, zabawy, krzyżówki. Cztery strony gazetki drukowane są w kolorze. Gazetka bogata jest w fotogalerie. Każdy może podzielić się swoim dowcipem lub ciekawym przepisem. Pisać do Jutrzenki może każdy, kto ma ochotę i to nie tylko o sprawach dotyczących parafii. Opiekunem grupy redakcyjnej jest ks. Krzysztof Marcinkowski. Dziękujemy wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem czytają, a także tworzą tą gazetkę. Prosimy o dalszą współpracę.